برنامه Aldente Pro

نسخه 1.22

تصویر های برنامه

در حال بارگذاری ...

توضیحات برنامه

اگر به سلامت باتری مک بوک خود اهمیت می‌دهید، می‌توانید به سراغ اپلیکیشن‌های مختص به مدیریت باتری بروید. یکی از گزینه‌های موجود در این زمینه، برنامه AlDente است.

برنامه AlDente چه ویژگی‌هایی دارد؟

سازندگان برنامه AlDente آن را در دو نسخه پولی و رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند. ویژگی‌های نسخه رایگان نسبتاً محدود است و به دو مورد اول اشاره‌شده در پایین خلاصه می‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد همین دو قابلیت هم برای اغلب دارندگان مک بوک‌ها کافی خواهد بود. در‌صورتی‌که بخواهید به امکانات بیشتر در کنار مدیریت دقیق‌تر روی باتری دسترسی داشته باشید، می‌توانید به سراغ نسخه پولی بروید که تمامی گزینه‌های زیر را شامل می‌شود.

قابلیت محدود‌کننده شارژ (Charge Limiter) از شارژ‌شدن بیش از حد باتری مک بوک جلوگیری می‌کند. کاربر می‌تواند مقدار مورد‌نظر خود را درون اپلیکیشن تعریف کند تا به‌عنوان بیشترین حد آستانه شارژ‌شدن باتری دستگاه در نظر گرفته شود. برای این کار تنها کافی است روی آیکن برنامه در تسک‌بار کلیک کرده و با استفاده از اسلایدر آن، مقدار دلخواه خود را تنظیم کنید. پس از رسیدن به مقدار مورد‌نظر، شارژ باتری متوقف شده و در‌صورت متصل‌بودن کابل شارژر، تنها از منبع برق مستقیم برای تأمین انرژی دستگاه استفاده خواهد شد.

ویژگی خالی‌کردن شارژ (Discharge) برای مواقعی کاربرد دارد که میزان شارژ باتری بیشتر از مقدار تعیین‌شده درون برنامه AlDente است. در چنین شرایطی پس از تعیین مقدار مورد‌نظر، روی کلید Discharge درون اپ کلیک کنید تا دستگاه به‌صورت خودکار تنها از باتری برای تأمین انرژی استفاده کند؛ حتی اگر کابل شارژر به آن متصل باشد. پس از رسیدن به حداکثر مقدار تعریف‌شده، مک بوک دوباره تنها از کابل شارژر استفاده خواهد کرد.

حالت Sailing یکی دیگر از امکانات جالب برنامه AlDente است که به‌لطف آن مقدار باتری همیشه روی یک سطح، ثابت باقی می‌ماند. برای مثال وقتی که مک بوک به شارژر متصل باشد، باز هم امکان دارد هنگام پردازش‌های سنگین از باتری به‌عنوان بافر برای تأمین انرژی قطعات سخت‌افزاری استفاده نماید. این حالت در زمان‌هایی که برای مدت طولانی از دستگاه استفاده نکنید هم برای باتری لپ‌تاپ رخ می‌دهد و شارژ آن کاهش پیدا می‌کند. با فعال‌کردن این حالت می‌توانید از ثابت‌ماندن میزان شارژ باتری مک بوک خود اطمینان کسب کنید. این قابلیت گزینه مناسبی برای افرادی است که همیشه از دستگاه خود با اتصال مستقیم به شارژر استفاده می‌نمایند.

جلوگیری از گرم‌شدن باتری یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اپلیکیشن مذکور است که می‌تواند تأثیر بسزایی روی عمر مفید و سلامت آن داشته باشد. اگرچه کمی گرم‌شدن باتری هنگام استفاده کاملاً طبیعی است؛ اما گرم‌شدن بیش از حد آن در مواقع خاص (مثل اتصال به شارژر و استفاده هم‌زمان) می‌تواند آسیب‌های دائمی به ساختار فیزیکی و شیمیایی باتری در پی داشته باشد. با فعال‌کردن ویژگی گفته‌شده، در‌صورت فراتر رفتن دمای باتری از حد معین، شارژ آن به‌شکل خودکار قطع خواهد شد تا کمی خنک‌تر شود. کاربران می‌توانند به‌صورت دستی دمای مطلوب خود را درون اپ تنظیم کنند.

حالت کالیبراسیون برای مواقعی کاربرد دارد که حس می‌کنید میزان شارژ باتری نمایش داده شده با مقدار واقعی آن تطابق ندارد. این اتفاق به‌دلایل مختلفی صورت می‌گیرد و معمولاً افرادی که به‌صورت دائمی دستگاه خود را به شارژر متصل می‌کنند، با آن مواجه می‌شوند. به‌دلیل عدم هماهنگی سیستم مدیریت باتری با خود آن ممکن است هنگام گزارش ظرفیت شارژ باقی‌مانده اشتباهاتی صورت بگیرد و همین موضع به خاموش‌شدن مک بوک به‌شکل ناگهانی ختم شود. برای رفع آن می‌توانید یک‌بار باتری دستگاه را به‌طور کامل خالی کرده و سپس دوباره تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید؛ یا تنها در داخل اپلیکیشن AlDente روی گزینه Start Calibration کلیک کنید تا این فرایند به‌شکل خودکار انجام بگیرد.

برنامه AlDente حالت اختصاصی هم برای مک بوک‌های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل که از ویندوز استفاده می‌کنند، درون خود جای داده است. البته در این حالت، امکانات بسیار محدودتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و ممکن است برخی از عملکردها به‌درستی انجام نشوند؛ اما باز هم می‌تواند خبر خوبی برای افرادی باشد که به استفاده از ویندوز روی مک بوک خود نیاز دارند.

درنهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که این برنامه در اپ استور مک برای دانلود وجود ندارد و باید آن را از سایت رسمی‌اش دانلود کنید.

آموزش نصب

۱- ابتدا از باکس دانلود برنامه را دانلود کنید.

۲- پس از دانلود با دبل کلیک فایل dmg را باز کنید.

۳- فایل برنامه را با درگ دراپ به پوشه‌ی اپلیکیشن انتقال دهید.

۴- پج را اجرا کنید و مراحل پچ را طی کنید.

۵- فایل dmg را از طریق منوی راست کلیک eject کنید.

در حال بارگزاری ...